O nás

Jak to začalo

15.01.2010 23:01

 

Chovatelská stanice od Nymburských rovin byla zaregistrována v měsíci únoru roku 2009.

Mou první chovnou bosičkou je DELISA Z LHOTECKÉ LINIE.

Je to můj první boseron (beauceron) a musim přiznat, že neplánovaný.  Chtěla jsem nějaké plemeno, se kterým by se dalo chodit na cvičák, ale nechtěla jsem ovčáka ( tedy myslim německého nebo belgického ). Nakonec to dopadlo tak, že jsem Delisku hlídala chovatelce Janě Šimákové a hlídám jí doteď.

Zúčastnila jsem se s Delí několika výstav. Od francouzkých rozhodčích jsme obdrželi vždy výbornou, 1x Cace, 1x Cajce.

Musim přiznat, že jezdit po výstavách nás moc nebaví. Spíš se s Delí věnujem sportovní kynologii. Zatím máme zkoušky ZZO, ZOP, ZM, ZVV1 a doufám, že ještě nějakou zvládnem. Jako odměnu používám "frisbíčko" a Delí by se za něj přetrhla. A pro to její nadšení a radost jí mám moc ráda a ona zase mě za to, že jí to házim a že se o mě může opřít (když chce podrbat).

Ale abych nezapomněla. Ještě máme Čudlu aus Park z útulku. Letos někdy v červnu oslaví 12té narozeniny. Je to taková jezevčice. Venku mě nepotřebuje ale doma jí mám pořád za zad...patama.

No a poslední psí člen naší rodiny je Ricky od Policie. On je teda vlastně státu ale máme ho rádi jen my. A nejvíc Láďa, jeho páník a psovod a moje opora.