Novinky

Závody, výstava

12.05.2012 12:12

V sobotu 28.4. jsme se s Deliskou zúčastnili závodu O putovní erb Benátek nad Jizerou a obsadili po roce opět první místo v kategorii ZVV2. Na poslušnosti jsme obdrželi pouhých 77 bodů, ale na stopě mě Delí mile překvapila, když si prý na postříkaném poli vyčuchala 93 bodů. No a obrany byly za 85 bodíků. Pokud se i příští rok zadaří, putovní erb bude doma. Ale to je ještě daleko.

 

Ve stejný den se Dague vystavoval na Klubové výstavě beauceronů na Nové Živohošti. V mezitřídě získal známku V2, res CAC.

Poté úspěšně prošel bonitací a na povahovém testu prospěl výborně. Známky 8 - střelba, 10 - hůl, 9 - socializace. Tím si vysloužil třídu chovnosti 4 - RECOMMANDE. Nutno dodat, že byl hodně rozvášněný při svém shledání s bývalou paničkou a chovatelkou Dášou, která ho předváděla. Té a Janě Šimákové moc děkuju za předvedení.

Konečně něco

15.04.2012 11:59

Kromě toho, že k nám do smečky přibyl nový bosík a ovčák, složila Deliska zkoušku BH. Díky jejímu projevu to byla asi poslední zkouška.

Teď k tomu bosíkovi. Je to DAGUE l´AMI NOIR, narozený 27.10.2010. Je to velice šikovný pes až si někdy (často) říkám, že by si zasloužil lepšího psovoda. Sice mám občas na rukách modřiny z jeho projevů radosti, 1x rozbité brýle a občas rozbitý ret, ale furt je lepší temperamentní radostný pes, než-li nějaká zdechlinka bez života.

https://beauceron.cz/stranky/chovatelstvi/karta.php?id=2730

 

Další pes v naší smečce je německý ovčák OMAN od Policie ČR. Je to samozřejmě Láďův služební pes.

Vánoce a nový rok 2012

23.12.2011 22:13

Po nepěkném závěru roku, kdy Deliska málem přišla o život, protože snědla cosi dlouhého co jí ucpalo vývod ze žaludku do střev a kdy jí museli odstranit 20 cm střev,  přeju neskromě své osobě, ale i ostatním lidičkám co si to zaslouží, krásné a pohodové vánoce a lepší a krásnější nový rok 2012.

Zkoušky IPO

11.10.2011 13:54

V sobotu 18.9. složila Deliska IPO 1. Jak už to u psů bývá, často si na své páníčky vymyslí nějaké novinky, kterými je nemile překvapí. Ani Deliska nebyla vyjímkou. Proč by měla zalehávat předmět, když jsem si ho na tu stopu dala já tak si ho taky seberu a překážku stačí skočit jen tam, zpátky se to dá bez námahy obejít. No hlavně, že je zkouška doma.

Závody

24.04.2011 23:11

16. dubna jsme se s Delí zúčastnili závodu o Putovní erb města Benátek nad Jizerou. V naší kategorii ZVV2 jsme ze 6 psů obsadili 1. místo.

Fotky

24.04.2011 22:53

7. března oslavil Delisky první vrh 1. narozeniny a já ostuda jsem se až dnes dostala k tomu dát konečně nějaké fotky na stránky.

Moc se majitelům omlouvám. Snad seženu ještě fotky Andelika, Athyky a Arna.

Fotky

24.02.2011 12:10

Po zimním spánku konečně něco nového. Do fotogalerie k vrhu A jsem přidala nové fotečky Atelly a Delisky. Miminům bude 7. března 1rok tak doufám, že budu moct dodat nějaké další fotky puberťáků.

Zkouška ZVV2

09.11.2010 10:17

 

V sobotu 6.11. jsme splnili zkoušku ZVV2.

Na stopách nás účastníky trochu strašil silný vítr, který některým zkouškařům bral čepice, ale pesanům nijak zvlášť nevadil.

Deliska si zrovna ten den usmyslela, že lehat u předmětů je ztráta času a tak k nim jen čuchla a šla si v klidu dál. Za stopu jsme obdrželi 75 bodů.

Na poslušnosti se nám vůbec nepovedla vysílačka a bez vysílačky neni ani přivolání, tudíž 20 bodů dolů. Následovaly další malé chybičky ( křivé plazení, dřívější vyběhnutí pro aport..) a poslušnost rázem byla za 70 bodů.

Obrana mi alespoň trochu zvedla náladu. 97 bodů.

Máme ještě co dopilovávat, ale teď si damé na chvíli pohov.

Pár fotek ze zkoušek přidáno do fotogalerie - výcvik

AMY

20.10.2010 13:58

Přidány fotky Amy do fotogalerie.

 

Deliska konečně hárá a momentálně trápí všechny psy, kterým se přes plot nabízí. Z tohoto důvodu jsme se nemohli zúčastnit speciální výstavy v Milevsku, což mě moc mrzelo.  Výsledky najdete na https://www.beauceron.cz/index.php?odkaz=ka&prom=ka  Speciální výstava Milevsko.

 

 

 

MR francouzských ovčáku

06.09.2010 15:09

V sobotu 4.9.2010 jsme se Deliskou zúčastnily Mistrovství republiky francouzských ovčáku v České Třebové. Počasí nám moc nepřálo, ale mohlo být hůř. Vyrazili jsme s Láďou, Domčou a kamarádkou Helčou již v pátek odpoledne a ubytovali se na ubytovně z dob dávno minulých. Ale bylo tam teplo a sucho. V sobotu ráno jsme vyrazili směr stadion. Opravdu to tam vypadalo jak na mistrovství. Odprezentovali jsme se, trošku si zatrénovali  a v 9.30 byl nástup. Startovní čísla se losovala výběrem misky pro psa. Já si vybrala misku s číslem 2. Ideání. V 9.20 jsem nastupovala na poslušnost. Delisa vypadala, že u toho hrozně trpí, pár nepřesností a malé poodplazení z odložení nás stálo 15 bodů. Takže 85 bodů na poslušnosti.

Pak následovaly obrany. To pro změnu nemohla Deliska najít poslední maketu s figurantem, nejdřív oběhla jinou maketu pak branku až se konečně trefila. Za několik bodů si můžu sama svou neznalostí nebo momentálního výpadku co vlastně můžu a nesmim udělat. Obrany 75 bodů.

A nakonec se jelo na stopy. Počasí akorát a terén nízký jetel. Z nášlapu vyšla Delí pěkně, ale pak jí pořád něco táhlo doprava, na lomu krásně zahla, ale opět něco špatně. 1. předmět jen očichala a šla dál, 2. lom o kus přešla a pak se napojila a poslední předmět zalehla bohužel o kousek vedle. Stopa 74 bodů. Našich nejmíň bodů na stopách.

I s těmito body to stačilo na 2. místo v kategorii ZVV1.

1 | 2 | 3 >>